دستیابی هم‌بنیان‌گذار کشتیار به نشان طلای فدراسیون بین‌المللی انجمن مخترعین

نشان طلای کشتیار
هم‌بنیان‌گذار استارتاپ کشتیار موفق به دریافت نشان طلا از فدراسیون بین‌المللی انجمن مخترعین سوئیس شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

مهندس حسینی، هم‌بنیان‌گذار و کارشناس کشاورزی تیم کشتیار، با اختراع فرمولاسیون یک کود، موفق به دریافت نشان طلا از فدراسیون بین‌المللی انجمن مخترعین سوئیس شد. در این فرمولاسیون کودی، با بکارگیری موادی چون سیلیسیم، پتاسیم، فسفر، آمینو اسید و عنصر بور، که در بسیاری از آفت‌کش‌ها نیز به کار می‌روند، نتایج به مراتب بهتری در مقایسه با دیگر کودها در تولید محصولات بدست خواهد آمد.  

این فرمولاسیون به دلیل تنوع زیادی که در مواد تشکیل‌دهنده و فرم‌های مختلف عناصر خود دارد، علاوه بر کنترل آفت، می‌تواند در انبارمانی محصولاتی که تازه‌خوری دارند مانند (خیار، توت‌فرنگی و…) بسیار موثر بوده و عمر انبارمانی را افزایش ‌دهد. از ویژگی های منحصربه فرد این کود که اثرات مستقیمی روی آفات و کنترل آن‌ها دارد، می توان به قابلیت بکارگیری آن قبل و در زمان آلودگی گیاه به آفت اشاره کرد.

مهندس حسینی درباره ایده اولیه این اختراع می‌گوید: «ایده اولیه این اختراع مربوط به سال ۹۲-۹۳ است که من در گلخانه هیدروپونیک گل رز، به عنوان مسئول فنی مشغول به فعالیت بودم و گلخانه با معضل قارچ رو به رو شده بود. ما در آن زمان طرح‌هایی مطرح کردیم که با تغذیه مناسب گیاه، آفت قارچ (سفیدک پودری) را کنترل کنیم. بنابراین از آن‌جا این موضوع در ذهن من باقی مانده بود و چون روی کلات‌های مختلف منگنز و مس کار می‌کردیم، به این موضوع رسیدیم که علاوه بر قارچ، می‌‌توانیم آفت را هم کنترل کنیم که در نهایت این فرمولاسیون کودی اختراع شد.»

گروه سرمایه‌گذاری پرسال برای این مخترع جوان و تیم کشتیار آرزوی موفقیت روزافزون دارد و امیدوار است در آینده‌ای نزدیک، تولید انبوه و عرضه این کودها آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه گروه سرمایه‌گذاری پرسال عضو شوید

اولین نفر از اخبار جدید استارتاپ‌ها مطلع شوید

آخرین مقالات را بخوانید